Jak vybrat správné parametry

Jak vybrat správné parametry na auto osobní, SUV, 4x4, dodávkové, moto či nákladní?

 

 

 

  • Při výběru pneumatik je nutné vzít ohled na velké množství různých, ale podstatných faktorů. Mezi tyto kritéria se řadí: Jedním s nejzásadnějších je zjistit si správnou šířku, profil a průměr. Zároveň je potřeba si uvědomit na jaké období pneumatiku kupujeme.
  • Je nutné si říci, jak často a kde jezdíme. Tedy zda se více hodí typ pneu na off-road či pevnou vozovku.
  • Popřemýšlejte, jaký styl jízdy preferujete, jestli jezdíte striktně podle předpisů nebo si občas dopřejete i adrenalínovější způsob jízdy.
  • Určitě bychom neměli zapomenout na důležité údaje, jako jsou spotřeba paliva, přilnavost a hlučnost vám také mohou při výběru pomoci. Na štítku zpravidla najdete informace o spotřebě paliva, kde písmeno A značí nejekonomičtější možnostPřilnavost napovídá, jak dobře budou pneumatiky brzdit na mokré vozovce. Opět platí, že A značí nejlepší hodnoty. Poslední údaj, hlučnost, je klasicky udáván v dB. Energetické štítky jsou dány směrnicí EU.
  • Je nutné si uvědomit, kolik máte v úmyslu investovat do obutí vašeho automobilu.
  • Rozhodně je lepší si vybrat kvalitní pneu od zavedených výrobců, i za cenu vetších nákladů, než riskovat zdraví své a vašich blízkých.

Ostatní informace naleznete v článku Jak vybrat pneumatiky

 

Jak vybírat alu kola  Nevíte jak vybírat alu kola?

Budou nové elektrony pasovat na Vaše vozidlo? V několika řádcích se Vám pokusíme objasnit pár důležitých kritérií pro správný výběr. Při výběru alu kol není důležitý jen design, ale i další podstatné parametry na které je třeba myslet. Před tím, než s výběrem začnete, určitě najděte zaprášený velký technický průkaz ve kterém se dozvíte po jakých kolech se můžete poohlížet. Co vlastně údaje jako středový otvor, rozteč šroubů a průměr znamenají?

Krok 1 – výběr průměru alu kola
standarní rozměry alu kol se pohybují v rozmezí 14 – 22 palců. Všeobecně platí, že čím větší kolo, tím vyšší cena a s tím samozřejmě spojené nové, většinou nízkoprofilové, pneumatiky u kterých cena nezaostává. Pasují na Vaše auto spíš 17ti palcová nebo 18ti palcová kola? Vyzkoušejte náš konfigurátor a budete mít jasno

Krok 2 – výběr vhodných parametrů ET, rozteče a středového otvoru
jak jsme zmiňovali výše, důležité parametry pro výběr alu kol jsou ET, rozteč a středový otvor. I teď přichází čas na velký technický průkaz, kde se tyto parametry dozvíte.

Krok 3 – výběr toho správného designu alu kola
tak tento krok už je čistě na Vás. Jestli budou Vaše nové elektrony černé, stříbrné nebo bílé už Vám neporadíme.

Tip: Usnadnili jsme Vám výběr, nepřemýšlejte nad hodnotami ET, rozteč atd. Jednoduše zadejte do našeho konfigurátoru značku, typ a motorizaci Vašeho vozu a my Vám nabídneme vhodná alu kola pro Váš vůz.
A pokud jste fajnšmekr a vybral si kola, která nejsou uvedena v TP, neváhejte nás kontaktovat, vystavíme Vám typový list pro zápis nových rozměrů do technické průkazu.

Produkty se filtrují...