Jak správně vybrat duši do pneumatiky?

Pneumatiky a duše jsou jedny z nejdůležitějších součástí jakéhokoli vozidla. Správný výběr duše může významně ovlivnit jízdní vlastnosti a komfort cesty. Zkusíme vám pomoci vybrat tu správnou duši pro vaše potřeby.

První věcí je rozměr (například: Duše 29 x 1,50 - 2,10 AV 35) a kompatibilita

  1. Podívejte se na bočnici pláště:  Podívejte se na bočnici pláště na Vašem kole. Na ní by měly být informace o rozměrech pláště. Obvykle budete hledat něco jako "29 x 2.0" nebo "27.5 x 1.75". Tyto čísla označují průměr pláště a šířku.
  2. Informace na ráfku: Pokud nemáte informace na plášti, můžete se podívat na ráfek kola. Na něm může být natištěn průměr ráfku, který odpovídá průměru pláště.
  3. Zkontrolujte aktuální duši: Pokud už máte nainstalovanou duši, můžete se podívat na její označení. Informace o průměru a šířce by měly být napsány na krabičce nebo na samotné duši.
  4. Zkontrolujte typ ventilku aktuální duše na kole: Prověřte, jaký typ ventilku je momentálně na duši vašeho kola. Můžete to udělat snadno tím, že se podíváte na samotný ventiek a vyberte si stejný typ, nejčastěji: autoventil (AV) nebo galuskový ventilek (GV). Tato informace vám pomůže při výběru nové duše, abyste zajistili kompatibilitu.

Při výběru duše do pneumatik obvykle hledáme nejenom správný rozměr duše, ale i to, jak vypadá ventilek, jestli je rovný nebo zahnutý.  Dnes se používají čtyři druhy ventilků – AV (autoventilek), DV (Dunlop), RV (Regina) a SV (galuskový, Presta)

 
 

 

Produkty se filtrují...