Novinky motocyklových pneumatik roku 2022

Pneumatiky jsou rozhodujícími funkčními prvky pro přenos veškerých sil během jízdy. Zvláště u motorek jsou základními prvky bezpečnosti a spolehlivosti, proto by mělo být jejich chování co nejlepší a předvídatelné v celém jejich funkčním záběru.

Novinky koncernu Continental

V oblasti cestovně-sportovních motocyklů nabízí společnost Continental novou pneumatiku ContiRoadAttack 4. Tato pneumatika stanovuje úplně jinou dimenzi při požitku z jízdy zvláště při vyšších rychlostech. Další, dá se říct, novinkou je pneumatika z roku 2021 a tou je ContiSportAttack čtvrté generace. V endurových pneumatikách se zaměříme na dezén TKC 70 a TKC 70 Rocks.

ContiRoadAttack 4

 • Nová směs a dezén pro ještě lepší záběrové vlastnosti
 • Vylepšená konstrukce přední pneumatiky poskytuje odezvu a agilitu  
 • Pneumatika optimalizovaná tak, aby vhodným způsobem doplňovala nejnovější motocykly a u těch starších zvyšovala výkon  

Nová pneumatika ContiRoadAttack 4 v sobě spojuje dva světy: zbrusu nový dezén pneumatiky, který dalece předčí konkurenty v tradičních kritériích uplatňovaných v segmentu sportovně-cestovních strojů: kilometrovém výkonu, pohodlí, stabilitě a přilnavosti za mokra. Kromě toho však také nabídne novou úroveň čistě sportovních vlastností, jež jsou nezbytné pro nejnovější sportovně-cestovní motocykly s vysokým výkonem.

 

„Hyper cestovní“ pneumatika ContiRoadAttack 4 přichází s technologií GripLimitFeedback pro včasnou odezvu při velkém náklonu motorky. Hladká sekce v horní části ramene běhounu umožňuje maximální přilnavost a vysokou přesnost. Zbrusu nová směs a dokonalejší dezén zásadním způsobem zlepšují výkon za mokra. Kromě toho nabízí také špičkové záběrové vlastnosti za každého počasí a vylepšené záběrové vlastnosti na suché vozovce, které se mohou směle měřit s čistě sportovními pneumatikami. Tato moderní hi-tech pneumatika je určena pro moderní a výkonné sportovně-cestovní motocykly, neztratí se však ani u retro cestovních strojů, u kterých zlepší výkon.

Od ledna 2022 jsou k dispozici následující rozměry:

 • přední pneumatika: 120/70 ZR 17 M/C,
 • zadní pneumatika: 160/60 ZR 17 M/C, 180/55 ZR 17 M/C, 190/50 ZR 17 M/C, 190/55 ZR 17 M/C.

ContiSportAttack 4

Další velmi oblíbenou a často volenou pneumatikou mezi motorkáři užívající si „sportovnější“ styl jízdy je ContiSportAttack 4. Na veletrhu Eicma v minulém roce společnost Continental představila 6 nových pneumatik. První novinkou byla 4. generace sportovního typu ContiSportAttack. Můžeme se těšit na větší styčnou plochu v hlubokých náklonech, se kterou se pojí vyšší jistota a lepší přilnavost.

Maximální záběrové vlastnosti díky směsi BlackChili Performance, přesné řízení a snadná ovladatelnost většiny výkonných biků a superbiků.

 • SMĚS BLACKCHILI SPORT: lepší záběrové vlastnosti a trakce zásluhou nejnovější technologie směsi
 • NOVÁ KONSTRUKCE PROFILU: větší otisk při extrémních náklonech
 • HANDLING: agilita a přesnost při zatáčení, na kterou jste u Conti zvyklí
 • ZAHŘÍVÁNÍ: rychlé zahřátí pro pocit jistoty již od prvních kilometrů
 • HANDLING ZA MOKRA: technologie RainGrip používaná u vítězů testů Continental
 • ZÁVODY: vhodné také pro hobby použití na závodním okruhu (bez ohřívačů pneumatik)

Pneumatika je nabízena v následujících rozměrech:

 • Přední pneumatika: 120/60 ZR 17 M/C, 120/70 ZR 17 M/C
 • Zadní pneumatika: 160/60 ZR 17 M/C, 180/55 ZR 17 M/C, 190/50 ZR 17 M/C, 190/55 ZR 17 M/C, 200/55 ZR 17 M/C

TKC 70 Rocks

Jste adventure cestoval? Pak si určitě Vaši oblibu získá pneumatika TKC 70. Její vyrovnané výkony se projeví jak na alfaltu a také mimo něj. Tento potenciál navýšila společnost Continental uvedením nové zadní pneumatiky s dodatkem Rocks.

Co se tedy změnilo uvedením nové zadní pneumatiky? Předchozí verze zadní pneumatiky Continental TKC 70 má uprostřed běhounu souvislou plochu navyšující životnost. Platí to hlavně u delších přesunů na asfaltových površích. Naopak má menší potenciál mimo tyto povrchy. Díky inovovanému dezénu TKC 70 Rocks bylo docíleno efektivnějšího chování na šotolinových a kamenitých cestách. Zároveň byly zachovány vlastnosti na asfaltu, hlavně co se týká gripu, hlučnosti a valivého odporu.

Zadní pneumatika TKC 70 Rocks se kombinuje s přední TKC 70. Nová zadní pneumatika zvýší průchodnost po nezpevněných cestách pro všechny motocykly s mainstream rozměry kol. K dispozici je v 17" a 18“ v běžných šířkách 130 - 170 milimetrů.

 • VÍCE MOŽNOSTÍ PRO VÁŠ MOTOCYKL: poprvé v historii lze standardní přední pneumatiku TKC 70 kombinovat s agresivnější off-roadovou pneumatikou TKC 70 Rocks na zadním kole
 • ZÁBĚROVÉ VLASTNOSTI A HANDLING: lepší trakce v terénu a tradičně vynikající výkon na silnici
 • HLUK NA VOZOVCE: příjemně tichá pneumatika díky zdokonalenému rozmístění zubů dezénu snižujících hlučnost
 • RUČNĚ VYROBENO V NĚMECKU: Radiální pneumatiky z výrobního závodu v Korbachu pro cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství

Produkty se filtrují...