Top produkty zima 2023

Chcete se při jízdě cítit komfortně a bezpečně? Společnost Continental Vám pro letošní zimu doporučuje pneumatiky značek Continental, Barum, Matador a Semperit. Nabídku velmi žádaných a oblíbených dezénů najdete níže.

Continental WinterContactTM TS 870 a WinterContactTM TS 870 P

Svých pneumatik si po většinu času moc nevšímáte, že je to tak? Vynálezem první pneumatiky s dezénem v roce 1904 jsme položili základy dnešní technologie pneumatik. Od té doby rok, co rok výkon našich pneumatik neustále zvyšujeme a zlepšujeme. A i když si možná rozdílu nepovšimnete, mimořádnou výjimečnost pneumatiky WinterContactTM rozhodně poznáte. Nová pneumatika WinterContact™ TS 870 se vyznačuje inovativním „chytrým“ profilem dezénu s vylepšenými lamelami, jež zajišťují vynikající jízdní vlastnosti a záběrové vlastnosti na sněhu i ledu. Nové složení naší kaučukové směsi, CoolChili™, současně přináší optimalizovaný výkon za mokra a mimořádně nízký valivý odpor, který poskytuje vysoký kilometrový výkon, takže si každou jízdu v zimě budete moci užít s pocitem naprostého bezpečí – a to za jakýchkoli podmínek. V čem se WinterContact™ TS 870 a WinterContact™ TS 870 P liší?

WinterContact™ TS 870 se pyšní širokou škálou rozměrových řad. WinterContact™ TS 870 je určen pro vozidla s šířkou pneumatik 155 až 225 mm a menším rozsahem palcové řady, jde o 14–17“. Kdežto WinterContact™ TS 870 P je pro vozidla s širšími pneumatikami od 205 do 255 mm a vyšší palcovou řadou a to od 16 do 21“.

 
Sníh
Mokro
Valivý odpor
 
 

Vynikající výkon v zimě

Excelentní výkon na mokru

Super ekonomický provoz

 

Co se tedy zlepšilo?

Když se na vozovce začne tvořit náledí a sněhové jazyky, můžete zachovat chladnou hlavu.

Když padá sníh a pokrývá ulice, můžete si být jisti, že naše směs a nový koncept dezénu a lamel zajistí ideální přilnavost k vozovce a poskytne spolehlivé ovládání a chování při řízení, takže si můžete svou zimní jízdu už jen užívat.

Důvěřujte tomu, co je vespod, bez ohledu na to, co padá shůry

Protože zima není vždy jen krásně bílá, ale také mokrá a kluzká, byla vyvinuta technologie, která optimalizuje brzdnou dráhu zamokra, a dokonce výborně zvládá aquaplaning. Tím pádem si budete vždy užívat pohodlnou jízdu – i kdyby padaly trakaře.

Překonejte dlouhé vzdálenosti díky nízkému valivému odporu

Nezáleží na tom, jak daleko Vás zimní cesta zavede, tato pneumatika vás nenechá ve štychu. Díky mimořádně nízkému valivému odporu, který umožňuje naše flexibilní polymerní matrice, se můžete spolehnout na mimořádně vysoký kilometrový výkon – a už se jen těšit do své destinace.

 
 

Barum Polaris 5 a Quartaris 5

Výkon na sněhu

Profil přizpůsobený zimním podmínkám se stará o bezpečnou jízdu, jelikož vynikající přilnavost na sněhu optimalizuje kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu dosahuje pneumatika mimořádně dobré trakce a rovněž se zkracuje brzdná dráha na zasněžených silnicích.

Bezpečná jízda na mokrých silnicích

Na mokrých silnicích pneumatika účinně vytlačuje vodu z běhounu, čímž se zlepšuje styčná plocha a kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu je jízdní výkon na mokrém podkladu vyvážený a spolehlivý.

Více komfortu pro pohodovou jízdu

Optimalizovaný běhoun minimalizuje hluk při odvalování. Nízká hladina hluku vede k menšímu stresu u řidiče a spolucestujících a cesta je pohodová a bezpečná.

Matador MP93 Nordicca a Nordicca VAN

 
Matador řada pneumatik
 

Nová vlajková zimní pneumatika od Matadoru přichází se zcela novým designem dezénu a silným zimním výkonem. Nová MP 93 Nordicca Vás dostane tam, kam chcete, tiše, bezpečně a efektivně, bez starostí. Je určena pro osobní vozy s palcovými rozměry od 13 do 20". Co je tedy zlepšilo?

Perfektní pocit při řízení na sněhu

Nový dezén je vyvinut s vyšším počtem hran a drážek pro výrazné zvýšení trakce Vašeho vozu na sněhu. Každý blok a lamely jsou navrženy tak, aby zlepšily brzdění, výkon a spolehlivé průjezdy zatáček. V kombinaci to dohromady znamená bezpečnější a příjemnější jízdu.

Skvěle odvádí vodu

Struktura dezénu ve tvaru V s nepřetržitým otevřením drážek vytvářejí vodní kanály a zlepšují účinnost prevence aquaplaningu a rozbředlého sněhu. To pomáhá udržovat stálý kontakt s vozovkou na mokrém a kašovitém povrchu.

Výborná přilnavost k vozovce

Rovnoměrné rozložení povrchu způsobuje rovnoměrné opotřebení. Pro vás to znamená a pohodlnější a tišší jízdu. Přidejte k tomu, že nižší a pravidelné opotřebení znamená vyšší kilometrový výkon a lehčí odvalování.

Semperit Speed-Grip 5 a Van-Grip 3

 
Semperit řada pneumatik
 

Continental přichází s novými dezény značky pneumatik Semperit. Jedná se o dezény Speed-Grip 5 a Van-Grip 3. Speed-Grip 5 nahrazuje původní řady pneumatik Speed-Grip 3 a Master-Grip 2. Tato produktová řada zahrnuje segment od 14“ do 20“ a zlepšil se výkon pneumatik na suchu, při zachování výborných jízdních vlastností v zimních podmínkách.

Jak již název napovídá řada Van-Grip 3 je určena pro Van a dodávkové vozy a kombinuje vynikající zimní vlastnosti a výborný handling na mokré vozovce. Tuhá konstrukce nabízí výbornou stabilitu jízdy, kterou potřebují Van pneumatiky.

Výkon na sněhu

Excelentní adheze, brzdný výkon a handling na zasněžených či ledem pokrytých vozovkách. Obvodové drážky v ramenní oblasti kombinované s lamelovým systémem vytváří pevné boční hrany pro zachycení bočních sil a sněhové háčky zlepšují adhezi v hlubokém sněhu. Rozmanitá orientace lamel zvyšuje vzájemnou interakci na zasněženém povrchu během brzdění či akcelerace.

Předejděte aquaplaningu

Užijete si perfektní jízdu na mokru. Pneumatiky Oba segmenty pneumatik se prezentují vynikajícím výkonem při aquaplaningu a zkrácením brzdné dráhy na mokré vozovce. To bylo získáno optimalizací směrového dezénu a šíří hlavních drážek, které poskytují zlepšenou ochranu proti aquaplaningu a perfektně odvádí sněhovou břečku pryč z kontaktní plochy.

Produkty se filtrují...