PIRELLI

PIRELLI

Pirelli & C. SpA je nadnárodní korporace se sídlem v Miláně. Jedná se o pátého největšího výrobce pneumatik, hned za Bridgestone, Michelin, Continental a Goodyear. Pro roky 2011–2020 je Pirelli výhradním dodavatelem pneumatik pro šampionát Formule 1.

Původ Pirelli sahá až do roku 1872, kdy Giovanni Battista Pirelli založil v Miláně komanditní společnost „G.B. Pirelli & C.“ na výrobu elastických gumových výrobků. G.B. Společnost Pirelli & C. byla následně změněna na Pirelli & C., komanditní společnost s ručením omezeným. V roce 1873 byl v Miláně postaven první závod na výrobu pryžových předmětů. Později byla zahájena výroba gumové pásky pro vozy (1885) a byla spuštěna první pneumatika pro velocipedy (1894), která vyplynula z řady inovací v přípravě materiálů a výrobě pneumatik.

V roce 1901 byla zahájena výroba pneumatik pro automobily, která byla spojena s růstem specificky na základě dvou hlavních faktorů: péče o technologický vývoj procesů a produktů a podpora trvalého závazku v závodech a silná geografická expanze.

Postupně začala Pirelliho geografická expanze otevřením svých závodů, které jsou například v Barceloně a Manrese (Španělsko), Southampton a Burton on Trent (Anglie), Buenos Aires (Argentina), Manresa (Španělsko). Burton on Trent (Anglie) dále pak v Sumarè a Feira de Santana (Brazílie).

Po reorganizačním procesu, který vedl k oddělení průmyslového podnikání a zaměření se na spotřebitelské podnikání, obohacené o nové dovednosti také vytvořením nových oddělení a podnikání ( Consumer Marketing, Digital, Data Science, Cyber ​​and Velo).

PIRELLI: Osobní, SUV, 4x4

Letní
Zimní
Celoroční

Produkty se filtrují...