FAQ

Mohu kombinovat různé dezény na jedné nápravě?

V žádném případě. Na jedné nápravě musí být identické pneumatiky. Tzn. stejného výrobce, dezénu i rozměru.
Na různých nápravách mohou být pneu různé, ale stejné konstrukce. Tedy radiální. Nedoporučujeme však používat např. na přední nápravě směrové pneu (s šípovitým dezénem) a na zadní nesměrové pneu. Může to negativně ovlivnit chování vozu na vozovce.

Kdy přezout na zimní či letní pneumatiky?

Hranicí přezouvání sezónních pneu je 7°C. Pod touto hranicí letní pneumatiky tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce. Tak se zvyšuje riziko nehody. Pokud tedy denní teploty klesnou pod 7°C nastává pro motoristu ten pravý čas přezout na zimní pneumatiky. 
Krajně nedoporučujeme čekat až na poslední chvíli. Vyhnete se tak tradičním návalům v pneuservisech, ale hlavně předejdete riziku nehody, které je ve chvíli napadnutí prvního sněhu či příchodu prvních mrazů nejvyšší.
Na jaře je hranice stejná - pokud celodenní teploty dlohodobě stoupnou nad 7°C nastává čas přezutí na letní pneumatiky.Dlouhodobě proto, že musíte počítat s možností jarních mrazíků.

Je vhodné použít pouze 2 zimní pneu na hnanou nápravu?

Jednoznačně nedoporučujeme. Při zimním obutí pouze hnané nápravy extrémně vzrůstá riziko smyku. Je to možná horší varianta než letní pneu v zimě. Řidiči totiž podléhají falešné představě bezpečí a mnohem víc riskují.

Je bezpečné nakupovat po internetu?

Bezpečnější než na našich stránkách to být nemůže. Používáme nejmodernější zabezpečení.

Jaké rozměry pneumatik mohu na svém voze používat?

Předepsaný rozměr pneumatik pro Váš vůz je uveden v technickém osvědčení vozidla. Zde máte také uvedeny alternativní rozměry schválené výrobcem. Pokud však chcete provést alternativní záměnu za rozměr, který není uveden v technickém osvědčení vozidla, je nutno nejdříve konzultovat tuto záměnu s výrobcem vozidla a po té nechat změnu potvrdit do technického osvědčení vozidla.

Kdy bude zásilka doručena?

Pokud je zboží dostupné na centrálním skladu nebo na naší pobočce, bude zboží odesláno mezi 7-15 hodinou a k zákazníkovi doručeno následující pracovní den. Je-li objednávka přijata po 15 hodině, je skladové zboží odesíláno až následující pracovní den. Je-li zboží dostupné na našem vzdáleném skladu, bude doručeno do 2-5 dnů. Pakliže zboží není momentálně dostupné na žádném z našich skladů a lze jej objednat, bude k zákazníkovi doručeno maximálně do 7 pracovních dnů ode dne přijetí objednávky.

Volá řidič přepravní služby předem?

Ano. Každý řidič našeho přepravce má na doručované zásilce telefonní číslo zákazníka a před doručením zásilky by mu měl zavolat. V případě zdržení dodávky je zákazník rovněž informován telefonicky našimi operátory.

Jaká je dostupnost pneumatik?

Stavy našich skladů jsou aktualizovány několikrát denně. Využíváme nejen kapacit našeho centrálního skladu, skladů na našich pobočkách, ale také výhradních online skladů a dostupností výrobců. Díky tomu je množství dostupného zboží opravdu obrovské. Online dostupnosti našeho zboží si prověřte přímo v našem e-shopu.

Jsou uvedené ceny včetně DPH?

Ano. Veškeré ceny uváděné v našem e-shopu jsou včetně DPH.

Produkty se filtrují...