Zpět

Zima se blíží, připravte i svůj vůz

2. 11. 2023
84k
Autoservisy a pneuservisy se chytají na zimní sezónu, protože řidiči budou měnit pneumatiky a dopřávat svým vozům servis před zimou. Na co vše tedy bychom měli myslet?

Autoservisy a pneuservisy se chytají na zimní sezónu,

protože řidiči budou měnit pneumatiky a dopřávat svým vozům servis před zimou. Na co vše tedy bychom měli myslet?

Výměna pneumatik

Ze zákona je dána povinnost přezutí pneumatik na zimní za určitých podmínek, které jsou:

  • Je mezi 1. listopadem a 31. březnem.
  • Na silnici leží souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo lze předpokládat, že se sníh, led či námraza na vozovce objeví.

Zimní pneumatiky musí být na všech 4 kolech.

I když tedy zimní pneumatiky nemusí být v zimě na automobilu vždy a za každých okolností, je dobré je přezout. Povětrnostní podmínky a počasí se mohou v zimě rychle měnit.

Pozor na výjezd do jiných zemí! Ne všude ve světe mají zákony nastaveny stejně, jak je tomu u nás. Než vyjedete do zahraničí, přesvědčte se, jaká pravidla pro zimní pneumatiky platí tam.

Nepodcenit přípravu na zimu a pořídit kvalitní pneumatiky se vyplatí. Na našem eshopu ipneu.cz vám nabídneme kvalitní pneumatiky zmaček Continental, Barum, Matador volbu si přizpůsobíte tak, aby byly pro jeho potřeby ideální. Jedničkou značky Continental na zimní sezónu je například WinterContactTM TS 860 S. U značky Barum bychom vám rádi představili Polaris 5. S výběrem padnoucích pneumatik vám však velmi rádi poradíme.

Zkontrolujte provozní kapaliny

Důležitou součástí zimní výbavy je nemrznoucí kapalina chladicí soustavy motoru. Tu proto před zimou doplňte. Dále je nutné doplnit nemrznoucí směs do ostřikovačů.

Vozte v autě smeták, škrabku, rozmrazovač zámku, startovací kabely a deku

Zapadnout sněhem vám automobil může kdykoli během dne. Proto je potřeba vozit s sebou výbavu potřebnou pro odstranění sněhu, ale i námrazy. Vhodné je také přidat do auta deku pro případ, že byste někde uvízli a museli bez topení nějakou dobu čekat na pomoc.

Věnujte pozornost stěračům

Stěrače v zimě pravděpodobně upotřebíte často. Proto musí být v pořádku stírací gumičky, aby si se sněhem a s drobnými kousíčky ledu dokázaly poradit.

Kromě výše uvedeného je dobré při přípravě na zimu myslet i na další věci, které by však měly být samozřejmostí celoročně. Jsou jimi například stav autolékárničky, nahuštění pneumatik, kontrola geometrie, kontrola stavu akumulátoru a zajištění povinné výbavy vozu.

Produkty se filtrují...